Samamoodi nagu inimkond jaguneb meesteks ja naisteks jaguneb ta ka nii öelda „koera ja kassiinimesteks“. Loomade arvu aluseks võttes on meil „kassiinimesi“ rohkem, sest kasse on Eesti kodudes koertest rohkem.
Lugupeetud kassipidajad. Kas olete kuulnud et:
- Vanas Egiptuses peeti kasse suures aus nende näriliste vastase tegevuse pärast. Eriti oluliseks muutus kasside roll umbes 2300 a tagasi, kui Egiptusesse saabus uus liik närilis- mustad rotid. Kasside tõhusust viljaaitade valvurina näitab fakt, et ühel leitud kassi muumia uurimisel selgus et tema maos ja soolestikus oli jäänuseid neljast erinevast mustast rotist.
- Lisaks hiirejahile tegelesid kassid vanas Egiptuses ka madude küttimisega. 3000 a tagasi kirjutatud papüürusel kirjeldati, kui sageli said inimesed Vanas-Egiptuses madudelt salvata ning et egiptuse kass pigem ründas kui põgenes mao eest. (Tänapäeval kütivad mürkmadusid mõned Austraalia kassid. Nende Euroopa ja Ameerika suguvendade juures pole sellist tegevust märgatud).
- Kasse peeti purjelaevade ajastul tihti Selleks oli ka põhjust. Kass võib hakkama saada väga vähese joogiveega. Täpsemalt võib talle piisata vedelikust, mida ta omastab püütud näriliste lihast. Samuti ei teki tal C vitamiini puudust. Ehk siis ideaalne kaaslane pikkadel mereretkedel, kus varitses joogivee puuduse ja skorbuudi oht.
- Kassid eelistavad inimese kõnes kuulda pigem kõrgeid Selle põhjuseks arvatakse olevat soov vältida enda kohalviibimisest madalahäälse jauramisega teada andvaid kõutse.
- Kuigi paljud kassid elavad toas ning väljas praktiliselt ei käi peavad kõik kassid olema vaktsineeritud marutaudi vastu ning neile peab andma regulaarselt ussirohtu. Ümarusside solkmed säilivad pinnases nakatumisvõimelisena kuni kuus aastat. Kui teie kassi karv on tuhm, ta köhatab ja vahel ka justkui oksendab aga söögiisu on sama ajal säilinud siis on oluline teha ära ussikuur. Ka siis, kui tegemist enamalt jaolt toas elava loomaga.
Kes koerte kasside ümarussidest rohkem soovib teada löögu Googlisse sisse märksõnad toxocara cati (kassisolge) või toxocara canis (koerasolge).