Ei tahaks hakata moraali lugema ja kõigile mõistetavaid esmatõdesid üle kordama aga tundub, et peab. SUURED KOERAD PEAVAD OLEMA NIIPALJU KOOLITATUD, ET NAD ALLUVAD NII OMANIKULE KUI KA TEISTELE PERELIIKMETELE!

Tegelikult peavad muidugi ka väiksed koerad olema sõnakuulelikud aga kui nad seda ei ole siis tekitavad nad pigem väiksemaid sorti kehavigastusi ja ebamugavust, mitte aga mitme sentimeetri pikkusi haavu, võimalikke luumurde ja kaudset ohtu elule. Moraalilooks on ka oma põhjus. Saatsin hiljuti igavesele unele füüsiliselt terve koera, kes kaalus silma järgi nii 80-90kg. Sellist looma ei ole võimalik lihtsalt toore jõuga hallata ning kui tal on tahtmine oma mõtteid hammastega selgitada siis ta ka teeb seda. Antud looma puhul muutis olukorra keerukaks see, et tema eest hoolitsenud inimene sattus haiglasse ning mitte keegi lähedastest ei olnud võimeline selle koera eest hoolt kandma. Kinnituseks sellele oli ühe pereliikme kaelas rippuv käsi. Hammustada sai ta siis kui üritas loomale süüa viia. Kui koera ei saa toita, joota, temaga jalutamas käia ning keegi ei tea millal ja kui kõvasti ta järgmine kord pureda kavatseb siis on olukord keeruline. Ühest küljest ei ole võimalik tagada loomale isegi mitte ellu jäämiseks vajalikke tingimusi ning teisest küljest võib ta lahti saades lihtsalt kedagi puruks rebida. Mõlemad ebasobivad valikud.

Kui te oma koeraga hakkama ei saa, tema käitumine on teie jaoks vastuvõetamatu, ta uriseb teie ning pereliikmete peale ning te ei tea mida peale hakata siis tasub ühendust võtta koerte käitumisspetsialistiga. Suurel osal juhtudest on käitumisprobleemid parandatavad kui nendega õigel ajal tegeleda.


Foto on netist